Faridabad, Haryana
GST No. 06AGAPP8575D1ZA
Manufacturer & Supplier of Master Controller. Our product range also comprises of Current Collector and DSL Shrouded Conductor System.
Approx. Rs 6,700 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | MS, ABS |
| Type | Automatic |
| Digit Display Size | Single Display |
| Usage | EOT Crane |
| Brand | SP |
| Current | 1460 mA |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Output Voltage | 40 V |
| Input Voltage | 100 V |
Consistent innovation, coupled with an alert understanding of customer's needs & demands, makes us the most renowned manufacturer and supplier of EOT Crane Master Controller that is used in the traditional electric appliance control of industries. Our adept professionals manufacture this controller using superior quality raw material and advanced technology in adherence with industry norms. The offered controller tests this controller against different parameters so as to ensure its quality.
Features:
Dimensionally accurate
Perfect finish
Shock proof
Explore More Products
© S.P. Engineering Works. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited